Klid na duši díky zabezpečení Mastercard®

Bez ohledu na to, zda platíte na internetu, v kamenném obchodě, prostřednictvím mobilního telefonu, či nositelným elektronickým zařízením (tzv. wearable), Mastercard vám nabízí užitečné zabezpečení.

Využíváme sofistikované nástroje pro sledování, odhalování a potírání podvodů v každé fázi nákupního procesu a dokonce i před vlastním nákupem. Naši experti neustále rozšiřují a zdokonalují naše technologie, abychom byli stále o krok napřed před podvodníky. Mastercard identifikuje váš chytrý telefon jako váš a s vašimi mobilními pověřovacími údaji tak nemůže nakupovat nikdo jiný.   

Click to play video

Duševní klid, který je k nezaplacení

Vězte, jak se chránit

Buďte informováni

Nikdo by vás neměl kontaktovat se žádostí o vaše osobní údaje nebo údaje o vašem účtu. Dojde-li k tomu, zavěste telefon nebo takový e-mail smažte a obraťte se na svou banku prostřednictvím telefonních čísel, uvedených na zadní straně vaší karty. Pro nahlášení podezřelé aktivity můžete rovněž využít internetové stránky své banky.

Buďte obezřetní

Doporučujeme vám sledovat své účty a pravidelně kontrolovat výpisy, zda se v nich nevyskytují neznámé transakce. V případě podezření na podvodnou aktivitu ihned kontaktujte finanční instituci, která vaši kartu vydala.

Poučte se

Podvodu lze mnoha způsoby předcházet. Nikdy například neklikejte na neznámé odkazy, naučte se vytvářet 'chytrá' hesla a staré výpisy a dokumenty, obsahující vaše osobní údaje, před vyhozením skartujte nebo roztrhejte.