Natankujte a jeďte

Uvědomujeme si, že často býváte zaneprázdněni. Někdy chcete jen natankovat a hned zase jet.

Přesně to je důvod, proč jsme se rozhodli vám nabídnout možnost rychlejšího a pohodlnějšího placení za palivo pomocí služby Masterpass. Platbu je možné provést chytrým mobilním telefonem nebo tabletem přímo od tankovacího stojanu přes aplikaci Masterpass AT CZ SK. A navíc, díky nádvorní obsluze u většiny čerpacích stanic Shell, nemusí řidič vůbec vystupovat z vozu. Stačí si nechat natankovat a jet.

Click to play video

Shell a Mastercard přináší jako první v České republice inovativní řešení platby na čerpacích stanicích

JAK TANKOVAT S MASTERPASS NA ČERPACÍCH STANICÍCH SHELL

Instalace aplikace

Naskenujte QR kód nebo vyhledejte v Google Play či App Store aplikaci Masterpass AT CZ SK a nainstalujte ji do svého mobilního telefonu či tabletu.
Aktivace aplikace

Spusťte aplikaci přes ikonu Masterpass a postupujte podle pokynů aplikace. Aplikace Masterpass je digitální peněženka společnosti Mastercard, která od vás bude vyžadovat:

 • Zadání a ověření telefonního čísla, ke kterému aplikaci registrujete.
 • Zaregistrování vašich kontaktních údajů pro umožnění realizace plateb vašim jménem.
 • Uložení údajů o vaší platební kartě, pro kterou budete platbu na čerpací stanici vždy potvrzovat. Údaje o kartě jsou v aplikaci šifrovány a použity jen na vaši žádost po předchozí autorizaci vaším mPINem či otiskem prstu. Proces registrování karty je realizován pomocí 1 Kč verifikační transakce.
 • V sekci „Nastavení“ u aplikace aktivujte položku „Platba na čerpacích stanicích“, jejíž součástí je i souhlas se sdílením údajů pro využití služby tankování tímto způsobem.

Aktivace u stojanu

Při vaší příští zastávce u čerpací stanice Shell jednoduše udělejte, co obyčejně – přijeďte k volnému stojanu a následně:

 • Z auta spusťte aplikaci Masterpass.
 • Zvolte položku „PLATBA“ a naskenujte QR kód u vašeho stojanu.
 • Vyberte číslo vašeho stojanu.
 • Zvolte výši platby za palivo a potvrďte platbu mPINem či otiskem prstu.
 • Po zobrazení potvrzení o úspěšné předautorizaci potvrďte stisknutím OK pro zahájení tankování nebo v případě chybného zadání čísla stojanu zrušte a opakujte znovu. Po stisknutí OK máte 90 vteřin na zahájení tankování. Váš telefon zanechejte prosím v autě.
   

Natankujte a jeďte

Nyní můžete tankovat stejným způsobem, jako to děláte obyčejně.

 • Tankování bude zastaveno automaticky na částce, kterou jste předautorizovali, případně ještě dříve, pokud dosáhnete naplnění nádrže. Skutečná částka se pak včetně případných akčních slev strhne podle skutečnosti. Jakmile jste s tankováním hotovi, vraťte se zpět do auta. Aplikace okamžitě zobrazí váš nákup i s elektronickou účtenkou, kterou si lze přeposlat do emailu a vy můžete pokračovat v cestě.