Skip to Content

Co je to Click to Pay?

Click to Pay je nový způsob placení kartou přes internet. S Click to Pay máte všechny své karty Mastercard bezpečně uložené v jednom platebním profilu. Už nebude potřeba opakovaně zadávat vaše platební údaje a pamatovat si hesla. Všechny údaje o vašich platebních kartách jsou bezpečně uloženy díky vyspělé platební technologii od společnosti Mastercard. Můžete tak platit jednoduše a pohodlně všude tam, kde uvidíte logo Click to Pay.

Proč používat Click to Pay?

Click to Pay vám umožní platit přes internet rychle a bezpečně, aniž byste si museli pamatovat hesla nebo vytvářet účty v internetových obchodech. Údaje o vaší platební kartě i adresa doručení se vyplní automaticky.

 • Už žádná hesla. Nemusíte si nic pamatovat ani vyplňovat.
 • Inteligentní zabezpečení „Bezpečnostní technologie“ vás při placení automaticky rozpozná.
 • Mějte vše pod kontrolou. Platební údaje jsou bezpečně uloženy ve vašem profilu a najdete je vždy, když potřebujete.

Jak si vytvořím profil Mastercard Click to Pay nebo přidám kartu?

Existuje několik způsobů, jak si vytvořit profil nebo přidat vaši platební kartu:

 • Vytvořte si profil Click to Pay na stránce mastercard.cz/clicktopay.
 • Přidejte svoji platební kartu Mastercard do svého profilu Click to Pay během procesu platby přes internet.
 • Zaregistrujte se prostřednictvím své banky skrze aplikaci v mobilu anebo přes internetbanking. (Pokud vaše banka podporuje platební metodu Click to Pay.)

Chcete-li spravovat platební karty a profily jiných platebních značek (jako jsou Visa nebo American Express), navštivte jejich webové stránky.

Kde mohu použít Click to Pay?

Zaplatit pomocí Click to Pay můžete ve všech internetových obchodech, kde uvidíte logo Click to Pay a logo Mastercard.

Funguje Click to Pay jen pro platby přes internet?

Ano, tato nová platební metoda slouží primárně k platbám kartou Mastercard přes internet. Nyní se tak můžete při platbě přes internet cítit stejně bezpečně a jistě jako při platbě kartou v kamenných obchodech.

Jaké platební karty mohu použít na platby s Click to Pay?

Můžete použít všechny kreditní, debetní i předplacené platební karty Mastercard. Každý obchodník ale sám rozhoduje, které platební karty bude akceptovat. Možnosti akceptace vaší karty si můžete ověřit ve vaší bance.

Jak se mohu bezpečně přihlásit do profilu Mastercard Click to Pay bez použití hesla?

Hesla se mohou ztratit nebo odcizit. Mastercard Click to Pay využívá pokročilou platební technologii založenou na bezpečnostních standardech a inteligentním zabezpečení, která zaručuje, že ke svému profilu budete mít přístup opravdu jen vy. Pro přihlášení do vašeho profilu Click to Pay je třeba zadat vaše uživatelské ID (e-mail nebo telefonní číslo). Následně obdržíte SMS/e-mail s jednorázovým ověřovacím kódem. Po jeho zadání můžete zaplatit na pár kliknutí.

Pokud na vašem zařízení pro Click to Pay povolíte možnost „Zapamatovat si mě“, zařízení vás při následujících platbách automaticky rozezná. Vy tak budete moci nakupovat ještě rychleji, bez nutnosti ověření při každé platbě.

Z důvodu dodatečné bezpečnosti se při aktualizaci osobních údajů pokaždé vyžaduje ověření držitele. Ověření může být vyžadováno také v případě neobvyklé aktivity na vašem Click to Pay profilu.

Proč v mém profilu Mastercard Click to Pay nevidím všechny své platební karty?

Na stránce mastercard.cz/clicktopay můžete spravovat pouze platební karty Mastercard. Pokud chcete spravovat karty jiných platebních značek (jako jsou Visa nebo American Express), navštivte pro registraci nebo přidání karty jejich webové stránky.

K čemu slouží možnost „Zapamatovat si mě“?

Povolením možnosti „Zapamatovat si mě“ ve vašem zařízení vás při příštích platbách zařízení automaticky rozezná. Při budoucích nákupech tak nebude vyžadováno vaše ověření uživatelským ID a jednorázovým kódem. Zapamatování profilu Click to Pay ve vašem zařízení funguje na bázi souborů cookies. V případě odstranění údajů historie prohlížení (souborů cookies) z vašeho internetového prohlížeče se odstraní také „Zapamatování“ vašeho profilu Click to Pay v prohlížeči. Pro opětovné „Zapamatování si“ vašich platebních údajů je znovu třeba potvrdit možnost „Zapamatovat si mě“ ve vašem zařízení.

Zařízení, na kterých máte povolenou možnost „Zapamatovat si mě“, můžete spravovat ve svém profilu Mastercard Click to Pay, v sekci Nastavení/Zapamatovaná zařízení.

Kde mohu spravovat svůj profil Mastercard Click to Pay?

Svůj platební profil Mastercard Click to Pay můžete spravovat na stránce mastercard.cz/clicktopay. Po přihlášení můžete:

 • přidat/odstranit platební karty,
 • přidat/odstranit dodací adresu,
 • upravit své telefonní číslo,
 • spravovat prohlížeč a zapamatovaná zařízení,
 • smazat svůj Mastercard Click to Pay profil.

Jak změním své uživatelské ID, když jsem udělal/a chybu při registraci?

Z bezpečnostních důvodů nemůžete upravit své uživatelské ID nebo e-mailovou adresu přiřazenou k vašemu Click to Pay profilu. Je třeba smazat váš aktuální profil s chybnou e-mailovou adresou. Potom si můžete pomocí své platební karty Mastercard vytvořit nový Click to Pay profil se správnou e-mailovou adresou, která se stane vaším novým uživatelským ID.

Jak lze upravit data uložené platební karty?

Chcete-li aktualizovat již uloženou platební kartu, odstraňte ji z vašeho Click to Pay profilu. Potom přidejte svou kartu jako novou platební metodu s aktualizovanými údaji.

Co mám dělat, pokud platba Click to Pay nefunguje?

Pokud platební metoda Click to Pay nefunguje, obraťte se na obchodníka, u kterého se pokoušíte zaplatit.

Jak smažu svůj Mastercard Click to Pay profil?

Pro odstranění svého platebního profilu Click to Pay navštivte stránku mastercard.cz/clicktopay a přihlaste se do svého profilu. Po přihlášení klikněte na menu v pravém horním rohu, vyberte možnost Nastavení a následně Správa profilu. V možnostech Zprávy profilu potvrďte možnost Odstranit profil, abyste smazali svůj profil Mastercard Click to Pay. Pokud si to v budoucnu rozmyslíte, bude třeba vytvořit nový profil Click to Pay. Chcete-li spravovat karty a profily jiných platebních značek (jako jsou Visa nebo American Express), navštivte jejich webové stránky.

 

Co je Mastercard Click to Pay?

Click to Pay je nový způsob placení kartou na internetu. Jeden platební profil pro všechny vaše karty Mastercard bezpečně uložený na jednom místě. Už nebude nutné opakovaně zadávat vaše platební údaje a pamatovat si hesla. Všechny údaje o platebních kartách vašich zákazníků jsou bezpečně uloženy díky vyspělé platební technologii od společnosti Mastercard. Vaši zákazníci mohou platit jednoduše a pohodlně všude tam, kde uvidí logo Click to Pay.

Je služba Mastercard Click to Pay bezpečná?

Mastercard Click to Pay využívá pokročilou platební technologii a inteligentní zabezpečení, které pomáhají rozpoznat vaše zákazníky během procesu platby. Využívá také behaviorální analýzu a biometrii ke spolehlivé identifikaci legitimních zákazníků v reálném čase. Ke zvýšení bezpečnosti se při aktualizaci osobních údajů vždy vyžaduje jednorázové ověření. Vaši zákazníci možná budou muset zadat jednorázový ověřovací kód, aby získali přístup ke svému profilu Mastercard Click to Pay.

Jak si moji zákazníci mohou vytvořit profil Mastercard Click to Pay nebo přidat kartu?

Existuje několik pohodlných způsobů, jak si vytvořit profil Click to Pay nebo přidat platební kartu. Vaši zákazníci mohou:

 • vytvořit profil nebo přidat kartu Mastercard na stránce mastercard.cz/clicktopay,
 • vytvořit profil nebo přidat platební kartu Mastercard během procesu platby, když uvidí ikonu Click to Pay, kde je akceptována karta Mastercard,
 • zaregistrovat se prostřednictvím mobilní aplikace své banky (pokud to podporuje banka držitele).

Pokud chtějí vaši zákazníci přidat karty jiných platebních značek než Mastercard (například Visa nebo American Express), musí navštívit jejich webové stránky. 

Jak a kde mohou zákazníci použít Click to Pay?

Tato bezpečná a pohodlná možnost platby přes internet je navržena tak, aby fungovala stejně na všech zařízeních a ve všech webových prohlížečích.

Vašim zákazníkům stačí nalézt ikonu Mastercard Click to Pay na místech, kde jsou akceptovány platby kartami Mastercard.

Jednoduše při nákupu přes internet vyberou zboží/služby, v procesu platby zvolí Click to Pay jako preferovanou platební metodu, vyberou platební kartu a dokončí nákup.

Které platební karty podporuje Click to Pay?

Vaši zákazníci mohou používat všechny kreditní, debetní a předplacené platební karty Mastercard. Používání platebních karet a dostupnost karet jiných sítí se může lišit. Každý obchodník však rozhoduje o tom, které platební metody a karty bude akceptovat.

Je služba Click to Pay určena pouze pro platby přes internet?

Ano, tato nová platební metoda slouží primárně k placení kartou Mastercard přes internet.

Vaši zákazníci se budou cítit stejně bezpečně a jistě při placení přes internet jako při platbě kartou v kamenných obchodech.

Proč by moji zákazníci měli používat službu Click to Pay?

Služba Mastercard Click to Pay je vybavena nejnovější bezpečnostní a platební technologií, takže vaši zákazníci mohou nakoupit rychle a bezpečně bez nutnosti zadávání hesel a vyplňování formulářů při každé platbě.

Služba Mastercard Click to Pay chrání platební informace zákazníků pomocí více úrovní zabezpečení a poskytuje konzistentní, bezproblémové možnosti placení přes internet u všech zapojených obchodníků.

Jaké jsou výhody zavedení platební metody Click to Pay?

Zavedení platební metody Click to Pay může pomoci zvýšit míru schválení platby, což potenciálně vede k vyšším konverzním poměrům a lepším zkušenostem zákazníků během procesu platby.

Jak Click to Pay vytváří pohodlný a konzistentní zážitek během procesu platby?

Vaši zákazníci najdou rozpoznatelnou ikonu u všech zapojených obchodníků a na všech zařízeních, čímž se zjednoduší platba. Také budou vědět, že jejich nákupy jsou chráněny pokročilou platební technologií – bez potřeby pamatovat si heslo.

Kolik stojí platební metoda Click to Pay?

Platební metoda Click to Pay je pro vaše zákazníky bezplatná. V případě obchodníků platí pro platební metodu stejné podmínky jako při platbě platební kartou.

V čem se Click to Pay liší od jiných online platebních řešení?

Click to Pay je rychlejší a inteligentnější způsob platby, který odstraňuje problémy s placením přes internet a umožňuje vašim zákazníkům bezpečný přístup k jejich informacím během procesu platby bez nutnosti opakovaného zadávání údajů z platební karty, doručovací adresy či hesel. Namísto toho tato inovativní platební metoda využívá pokročilou platební technologii a inteligentní zabezpečení, které funguje stejně na všech zařízeních.

 

 

Co je Mastercard Click to Pay?

Click to Pay je nový způsob platby kartou přes internet. S Click to Pay mají vaši klienti všechny své karty Mastercard uložené v jednom platebním profilu. Už nebude nutné opakovaně zadávat údaje z platební karty, doručovací adresu a pamatovat si hesla. Všechny údaje o platebních kartách vašich klientů jsou bezpečně uloženy díky vyspělé platební technologii od společnosti Mastercard.

Je služba Mastercard Click to Pay bezpečná?

Mastercard Click to Pay využívá pokročilou platební technologii a inteligentní zabezpečení, které pomáhají rozpoznat vaše klienty přímo během procesu platby. Využívá také behaviorální analýzu a biometrii ke spolehlivé identifikaci legitimních klientů v reálném čase. Ke zvýšení bezpečnosti se při aktualizaci osobních údajů vždy vyžaduje jednorázové ověření uživatelským ID a ověřovacím kódem. Vaši klienti jsou tak bezpečně ověřeni, aby získali přístup ke svému profilu Mastercard Click to Pay.

Jak si moji klienti mohou vytvořit profil Mastercard Click to Pay nebo přidat kartu?

Existuje několik pohodlných způsobů, jak si vytvořit profil Click to Pay nebo přidat kartu. Vaši klienti mohou:

 • vytvořit profil, nebo přidat platební kartu Mastercard na stránce mastercard.cz/clicktopay,
 • vytvořit profil, nebo přidat kartu Mastercard během procesu platby přes internet, když uvidí ikonu Click to Pay, kde jsou akceptovány platební karty Mastercard,
 • zaregistrovat se prostřednictvím své aplikace mobilního bankovnictví (pokud to podporuje banka držitele).

Pokud chtějí vaši klienti přidat karty jiných platebních značek než Mastercard (například Visa nebo American Express), musí navštívit jejich webové stránky. 

Jak a kde mohou moji klienti použít Click to Pay?

Tato bezpečná a pohodlná možnost platby přes internet je navržena tak, aby fungovala stejným způsobem na všech zařízeních a ve všech webových prohlížečích.

Vaši klienti mohou zažít budoucnost bezpečného a pohodlného placení přes internet vyhledáním ikony Click to Pay na místech, kde jsou akceptovány platební karty Mastercard.

Jednoduše při nákupu přes internet vyberou zboží/služby, v procesu platby zvolí Click to Pay jako preferovanou platební metodu, vyberou platební kartu a dokončí nákup.

Které platební karty podporuje Click to Pay?

Vaši klienti mohou používat všechny kreditní, debetní a předplacené platební karty Mastercard. Používání karet a dostupnost karet jiných sítí se může lišit. Každý obchodník však rozhoduje o tom, které značky platebních karet bude akceptovat.

Je služba Click to Pay určena pouze pro platby přes internet?

Ano. Tato nová platební metoda slouží primárně k placení kartou Mastercard přes internet. Vaši klienti se tak budou cítit při placení stejně bezpečně a jistě jako při platbě kartou v kamenných obchodech.

Proč by moji klienti měli používat službu Click to Pay?

Služba Mastercard Click to Pay je vybavena nejnovější bezpečnostní a platební technologií, takže vaši klienti mohou nakoupit rychle a bezpečně bez nutnosti opakovaného zadávání údajů z platební karty, doručovací adresy či hesel při každé platbě.

Služba Mastercard Click to Pay chrání platební informace vašich klientů pomocí více úrovní zabezpečení a poskytuje konzistentní, bezproblémové placení přes internet u všech zapojených obchodníků.