Skip to Content

Co je Click to Pay?

Mastercard Click to Pay je jednodušší způsob, jak platit na internetu – jedná se o vyspělou platební technologii založenou na platebním standardu EMV Co. a inteligentním zabezpečení od Mastercard.

Vyzkoušejte si bezpečné placení budoucnosti bez přepisování čísla karty všude tam, kde je přijímána karta Mastercard a kde naleznete logo Click to Pay.

Proč používat Click to Pay?

Click to Pay vám umožňuje platit online rychle a bezpečně, aniž byste si museli pamatovat hesla nebo vytvářet účty.

 • Už žádné přepisování čísla karty
  Vyhněte se komplikovanému a nepohodlnému placení na internetu.
 • Chytré zabezpečení
  Inteligentní bezpečnost vás při placení rozpozná a identifikuje.
 • Mějte vše pod kontrolou
  Platební údaje jsou bezpečně uloženy ve vašem Click to Pay profilu u Mastercard a naleznete je vždy, když je potřebujete.

Jak si mohu vytvořit profil Mastercard Click to Pay nebo přidat kartu?

Existuje několik způsobů, jak nastavit profil nebo přidat kartu:

 • Vytvořte si profil Click to Pay nebo přidejte kartu Mastercard na stránkách mastercard.cz/clicktopay.
 • Přidejte svou kartu Mastercard do Click to Pay přímo při placení na internetu.
 • Zaregistrujte se prostřednictvím své banky (pokud vaše banka již podporuje placení Click to Pay). Chcete-li spravovat karty a profily u jiných platebních schémat (jako je např. Visa nebo American Express),navštivte jejich webové stránky.

Kde mohu použít Click to Pay?

Zaplatit pomocí Click to Pay můžete ve všech internetových obchodech, kde uvidíte logo Click to Pay a logo Mastercard.

Funguje Click to Pay pouze pro online platby?

Ano, tento nový způsob placení přináší bezpečnostní technologii Mastercard pouze pro online platby.

Jaké platební metody mohu použít pro Click to Pay?

Můžete použít všechny kreditní, debetní i předplacené platební karty Mastercard.

Jak mohu bezpečně vstupovat do svého Mastercard Click to Pay profilu bez hesla?

Hesla se mohou ztratit nebo být odcizena. Mastercard Click to Pay využívá pokročilou platební technologii založenou na bezpečnostních standardech a inteligentním zabezpečení, která zaručuje, že ke svému profilu budete mít přístup skutečně jen vy. Pokud jste zapamatovaným uživatelem pomocí cookies ve vašem zařízení, budete při placení rozpoznáni a bude vám zobrazen seznam registrovaných karet, samozřejmě bezpečně ve formě posledních 4 čísel a obrázků odpovídajícím skutečným kartám. Vlastní provedení transakce zvolenou kartou se bude stále řídit bezpečnostními požadavky na ověření, stanovenými vaší bankou, jako u každé online transakce. Pokud nejste zapamatovaným uživatelem, zadejte své uživatelské ID svého Click to Pay profilu – a obdržíte jednorázový SMS ověřovací kód. To vám umožní přístup k vašemu Click to Pay profilu a zabezpečenou platbu na několik kliknutí.

Proč nejsou všechny mé karty uvedeny v mém Mastercard Click to Pay profilu?

Na stránkách mastercard.cz/clicktopay můžete spravovat pouze karty Mastercard. Pokud chcete spravovat karty jiných platebních značek (jako je Visa nebo American Express), navštivte pro registraci nebo přidání karty jejich webové stránky.

K čemu slouží možnost „Zapamatovat si mě“?

Možnost Zapamatovat si mě slouží k rozpoznání vašeho zařízení pomocí souborů cookies, na kterém jste tuto funkci povolili, a díky ní vám poskytujeme rychlý přístup k vašemu Mastercard Click to Pay profilu a pomáháme vám platit rychleji. Aktivaci této funkce doporučujeme jen u nesdílených zařízení mezi několika uživateli.

Pokud si nevyberete možnost Zapamatovat si mě, budete muset ručně zadat své uživatelské ID a ověřovací kód, pokaždé když budete chtít získat přístup ke svému Click to Pay profilu.

Zařízení, na kterých máte zapnutou možnost Zapamatovat si mě, můžete spravovat ve svém profilu Mastercard Click to Pay, v sekci Nastavení / Zapamatovaná zařízení.

Kde mohu spravovat svůj Mastercard Click to Pay profil?

Svůj Mastercard Click to Pay profil můžete spravovat kdykoliv na stránkách mastercard.cz/clicktopay. Po vstupu do svého Click to Pay profilu můžete:

 • Přidat/odstranit kartu
 • Přidat/odstranit dodací adresu
 • Upravit své telefonní číslo
 • Spravovat prohlížeč a připojená zařízení
 • Smazat svůj Mastercard Click to Pay profil

Jak změním své uživatelské ID, pokud jsme udělal/a chybu při registraci?

Z bezpečnostních důvodů nemůžete upravit své uživatelské ID – e-mailovou adresu přidruženou k vašemu Click to Pay profilu. Je třeba smazat váš aktuální profil s chybnou e-mailovou adresou. Poté si můžete pomocí své karty Mastercard vytvořit nový Click to Pay profil se správnou e-mailovou adresou, která se stane vaším novým uživatelským ID.

Jak mohu upravit údaje uložené platební karty?

Chcete-li aktualizovat již uloženou platební kartu, odstraňte ji ze svého Click to Pay profilu. Poté přidejte svou kartu jako novou platební metodu s aktualizovanými údaji.

Co mám dělat, když Click to Pay nefunguje?

Jako první zkontrolujte, zda je vaše karta povolena pro platbu na internetu a zda je zde dostatečný disponibilní zůstatek. Pokud Click to Pay nefunguje, obraťte se na obchodníka, u kterého se pokoušíte zaplatit.

Jak smažu svůj Mastercard Click to Pay profil?

Navštivte stránky mastercard.cz/clicktopay, vyberte Zobrazit profil a smažte svůj Mastercard Click to Pay profil.

Informace o svém profilu můžete z Mastercard Click to Pay smazat, pokud se na stránkách mastercard.cz/clicktopay přihlásíte do svého profilu, kde kliknete na menu v pravém horním rohu, vyberete Nastavení a následně Spravovat profil.

Pokud si to rozmyslíte, budete si muset znovu vytvořit nový Click to Pay profil. Chcete-li spravovat karty a profily u jiných platebních značek, navštivte jejich webové stránky.