Náš závazek vůči držitelům karet a společnosti

V posledních několika týdnech či měsících – podle toho, v jaké části světa se nacházíte – se koronavirus (COVID-19) stal součástí naší nové reality. Každý den přináší nové reakce od vlád a organizací, které se nás všech hluboce dotýkají v podobě nových a mnohdy náročných situací.

Společnost Mastercard tyto události pečlivě sleduje, aby zajistila, že podnikne všechny kroky nezbytné k ochraně svých zaměstnanců a k nepřetržitému poskytování služeb svým zákazníkům.

Jsme tu pro vás. Stejně jako v běžných dnech vám naše síť pomáhá zajišťovat vaše každodenní aktivity, ať už se jedná o nákup dárků či zásob potravin, pomoc malým podnikům se získáváním plateb nebo využití statistických údajů, které pomáhají firmám a vládám přijímat krizová rozhodnutí. Základem všech těchto činností je náš závazek učinit každou transakci bezpečnou, jednoduchou, inteligentní a dostupnou.

To vše platí i v dnešním nejistém světě. Stejná technologie všem umožňuje poslat peníze svým přátelům a rodině nebo mít přístup k finančním prostředkům pro platbu za lékařskou péči. Naše síť představuje základní kámen těchto činností a i v těchto nestandardních situacích nepřestáváme fungovat běžným způsobem. 

Zákaznická péče
Pokud máte dotaz týkající se vašeho zůstatku na účtu nebo konkrétních nákupů, neváhejte se obrátit na banku nebo družstevní záložnu, která vydala vaši kartu. Číslo naleznete na zadní straně své karty. Navíc je vám k dispozici náš tým péče o zákazníky, a to on-line na Facebooku, nebo na Lince zákaznického servisu 800 142 494.

Výhody elektronických plateb

  • Tap and go: Bezkontaktní platby znamenají, že svou kartu nemusíte nikomu předávat. Jednoduše přiložíte svou kartu nebo digitální peněženku k terminálu pro větší rychlost, bezpečnost a hygieničnost.
  • Bez podpisu: Není třeba nosit propisku, protože držitelé karet se při nákupu již nemusí podepisovat.

Bezpečnost především

  • Upozornění na podvody: Kyberzločinci využívají toho, že každý vyhledává aktuální informace o COVID-19, a lákají veřejnost prostřednictvím podvodné techniky phishing,  která infikuje počítač škodlivým malwarem. Navštěvujte pouze webové stránky, které znáte. Vždy se ujistěte, že znáte odesílatele,  a nikdy nesdílejte citlivé informace. 
  • Bezstarostnost: Jste chráněni před neoprávněnými nákupy. Pokud svou kartu ztratíte nebo na svých výpisech objevíte neznámé poplatky, kontaktujte vydavatele vaší karty.

Pomoc společnosti
Spojili jsme se s nadací Bill & Melinda Gates Foundation a Wellcome Trust, abychom pomocí identifikace, hodnocení, vývoje a  rozšiřování léčby urychlili reakci na epidemii COVID-19. Neváhejte se připojit k našemu úsilí nalézt řešení v této výjimečné situaci.